„Ostrava sportuje”

  • Úvod
  • Aktuality
  • Claim Sport Fun Festu 2014 „Ostraváci sportují na štěrkovně“ se proměnil v realitu

Claim Sport Fun Festu 2014 „Ostraváci sportují na štěrkovně“ se proměnil v realitu

Poslední prázdninový den se brány Sportovního a relaxačního areálu Hlučín otevřely všem sportovním nadšencům z řad amatérů i profesionálů.

Krajané Moravskoslezska měli úžasnou příležitost, jak aktivně zakončit letní prázdniny. Organizátory festivalu Sport Fun Fest především potěšilo, že se jejich půlroční příprava zúročila, neboť do areálu dorazilo v průběhu dne tři a půl tisíce návštěvníků. Při jedné z děkovaček na pódiu promluvil hlavní ředitel festivalu Václav Pokorný, který nastínil, že v létě 2015 další ročník Sport Fun Festu opět bude. V tu chvíli se z hlediště ozval hlasitý potlesk. Srdce nejen Vaška Pokorného v té chvíli jistě zaplesalo. V zákulisí pak projevil své nadšení slovy: „Potkávám tu známé i neznámé tváře, děti i dospělé, jedno mají všichni společné, usmívají se od ucha k uchu. Jsem rád, že se tu lidem líbí. Jejich radostné výrazy jsou pro mě a celý tým největší odměnou.“ Programový ředitel Víťa Adamíček dodává: „V průběhu celého festivalu jsem pobíhal mezi sedmi scénami, nejraději jsem měl cestu z hlavního placu k hřišti a kynologickému stanovišti Psí školy Koira, kluci ze Surfscate půjčovali převážně dětem surfscaty na vyzkoušení, líbilo se mi, jak se o ně starali, poctivě dětem nasazovali helmy a půjčovali jim tyčky, které jim při jízdě sloužily jako opora, děti pak na zmiňované trase jezdily s neuvěřitelným zápalem a radostí.“

Velký zájem dále vzbudily exhibice olympioniků Barbory Závadové a Michala Rubáčka. U hlavní scény probíhaly exhibice ve skocích z několikametrové rampy, zásluhou Filipa Kamidry a Piotera Damiece si v Hlučíně zaskákaly největší české i polské špičky mountingbikingu a mountingboardingu. Svatopluk Božák rozdavál rady ze světa cyklistiky. Sám Tomáš Vrátný provázel návštěvníky ve voze Rallye Dakar. V neposlední řadě jsou organizátoři nadšeni zájmem o nadační Běh s Majklem, kterého se zúčastnilo čtyřiaosmdesát lidí a pro Mobilní hospic Ondrášek se vybralo téměř jedenáct tisíc korun českých.