„Ostrava sportuje”

Fit zóna

Druhá zóna festivalu byla vskutku multižánrová. 

Fit zóna se rozléhala v délce několika desítek metrů podél hlučínské štěrkovny. Lemovala cestu a lákala vás na nepřeberné množství sportovních atraktivit.

Sportovní tváří celé Fit zóny byl Svatopluk Božák, vytrvalostní cyklista, který se profiluje jako vyznavač individuálních sportů, a proto jezdí závody zásadně v sólo kategoriích, se na Sport Fun Festu ukázal v zcela jiném světle. S návštěvníky horlivě rozmlouval v partnerském stánku firmy inSPORTline. Odpovídal s úsměvem na tváři na všechny vaše zvídavé dotazy.

Opodál dvě dámy rozdávaly letáčky na testovací hodinu Pilates zdarma, zatímco za jejich zády si cvičení Pilates vyzkoušel nejeden z vás. Na vlastní kůži jste si otestovali, jak cvičení na žíněnce rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu a flexibilitu, jak propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo pro správné držení těla.

Jednou z nejdynamičtějších fit aktivit bylo judo. Laskaví trenéři z klubu juda TJ Ostrava vám vysvětlili jak se bránit, pohybovat a útočit. Judisté se vrcholově představili v exhibiční ukázce dovedností.

Relaxace se na Sport Fun Festu pojila především s masérnou Novida, jejichž jedinečnou službou jsou znamenité masáže slabozrakých a nevidomých masérů, kteří mají k masážím ojedinělé nadání. Kromě klasických relaxačních, rekondičních a sportovních masáží, které jste si mohli užít přímo na festivale, nabízí na objednávku shiatsu masáže, reflexní terapii plosek nohou či masáže lávovými kameny a baňkování.

Opomenout nelze ani půjčovnu koloběžek, stánek nordic walking nebo stanoviště Surfscate. Pro velký zájem se na půjčení koloběžek stály velké fronty. Vyškolený personál odpovídal na všechny zvídavé dotazy návštěvníků a vysílal je vstříc dobrodružství: „Trhni si nohou.“ Tento signál není mezi koloběžkaři nijak pejorativní, naopak dobře si trhnout nohou je první cesta k úspěšnému výletu. Žádné instruktážní video nenahradí zaškolení a práci člověka, který ovládá správně techniku. Na Sport Fun Festu efektivně a zábavně odborníci školili techniku nordic walking. Odborníci nám vysvětlili: „Praxe ukazuje, že náležité techniky je mezi lidmi stále jako šafránu. A přitom jen správná technika přináší žádoucí pozitiva. Ne vždy s hůlkami v ruce děláme Nordic walking!“ A v neposlední řadě kluci ze Surfscate půjčovali převážně dětem surfscaty na vyzkoušení, poctivě dětem nasazovali helmy a půjčovali jim tyčky, které jim při jízdě sloužily jako opora. Děti pak na dlouhé betonové trase jezdily s neuvěřitelným zápalem a radostí po celý den. 

novinky2014