„Ostrava sportuje”

Zóna sportovní kynologie

Sedmou zónu Sport Fun Festu okupovali především čtyřnozí miláčci. Na place jste mohli vidět směčku border kolií, bíglíky, retrívry, křížence nebo ovčáky, což je důkaz, že každý pejsek může společně s vámi budovat aktivní kariéru.

Sedmou zónu Sport Fun Festu okupovali především čtyřnozí miláčci. Na place jste mohli vidět směčku border kolií, bíglíky, retrívry, křížence nebo ovčáky, což je důkaz, že každý pejsek může společně s vámi budovat aktivní kariéru.

 Agilityje závodní sportovní disciplína podobná koňskému parkuru. Na Sport Fun Festu běhala Lenka Blachová se svojí kříženkou Meluzínkou a ovčandou Cakinkou. Obedience, neboli vysoká škola poslušnosti, je oblíbenou sportovní disciplínou Julky Bukovínské, která na stanoviště přivezla mnoho svých svěřenců, a tak bylo opravdu veselo. Mezi překážkami pobíhali psi různých plemen, všichni udivovali především svoji dokonalou poslušností. A když se náhodou něco nevydařilo, páníčci zachovali klidnou hlavu a pohotově své pejsky pozitivně motivovali k nápravě. Psí škola Koira na místě odtajnila svoji vizi pozitivní motivace, cvičitelky z Koiry nikdy pejsky nekárají, učí je dovednostem s pomocí pamlsků a laskavého srdce. Dále jste měli možnost zhlédnout ukázku dogfitness, jedná se o poměrně nový druh kynologické aktivity, která v poslední době zažívá velký boom. Jde o vhodné spojení cviků na protažení a celkové posílení svalstva spojené také se cvičením motoriky. K tomuto účelu se používá klasických gymnastických míčů různých tvarů a velikostí. Gymnastické míče jsou ideálním náčiním, které dokáže bez větší zátěže posílit hluboko uložené svaly, které se v normální zátěži zapojují jen velmi těžko, a to bez zbytečného přetěžování kloubů. Zároveň je toto cvičení vhodné pro zlepšení balančních a koordinačních schopností a celkovou relaxaci organismu. Dogfitness v Ostravě vyučuje celoročně Lenka, která se svými pejsky praktikuje sportovní kynologii na profesionální úrovni. Její pejsci jsou ve výborné kondici i díky dogfitness. Odpoledne stanoviště ovládli především lovečtí retrívři a canisterapeutičtí psi, s kterými jste se mohli mazlit. Jejich srdce se otevřelo všem návštěvníkům Sport Fun Festu. Na kynologické stanoviště dorazil také borderák Rasty, který se za doprovodu dynamické hudby představil s freestyle dogfrisbee sestavou, s kterou vystupoval na mistrovství ČR. Jeho vystoupení přilákalo na desítky pozorovatelů, kteří pro velký údiv tajili svůj dech. 

Lenka Blachová dodává: „Zvídavé otázky návštěvníků dokázaly, že i kynologie je oblíbená sportovní disciplína. Návštěvníci s údivem sledovali, co s našimi psy dokážeme. Těšíme se, že se ohlasy promění ve skutečnost a příští rok na Sport Fun Festu bude váš pejsek ukazovat, co se za celý rok v Koiře naučil. Největší zájem návštěvníci měli o akční ukázky, a tak víme, že příští rok představíme i velmi populární dogdancing.“