„Ostrava sportuje”

Rozhovor s Liborem Pavlišem

Rozhovor s Liborem Pavlišem

Libore, povyprávěj nám, jak se formovala tvá, dnes již profesionální, sportovní kariéra? Nutili tě rodiče do nějakého sportu?

Pocházím ze sportovně založené rodiny, z dětství si vzpomínám na hromadné rodinné cyklovýlety, které pěstujeme ještě dnes. Když se potkáme s mými rodiči, netlacháme jen u obložených chlebíčku, ale obvykle vyrazíme ven na kolo.

S hokejem jsem začínal ve čtyřech letech, přivedl mě k tomu táta, který hokej hrál taky. Hokej hrál i starší bratr, ale toho neuchvátil, takže už jako kluk přestal. Rodičům to nevadilo, takže jsem si jist, že by ani mě nenutili. Táta mi ukázal směr, mě jeho tip vyhovoval, a tak jsem u hokeje zůstal.

Jak vypadá den profi sportovce?

Práce v extralize podléhá celoročnímu konceptu, mimo sezónu se trénuje minimálně dvakrát denně, v sezóně většinou jen jednou denně a k tomu se pravidelně hrají zápasy. Teď hraju v druhé lize a dopoledne mám obvykle volné, věnuju se především trénování, trénuju s dětmi i dospělými všeobecnou sportovní přípravu nebo například tenis.

A trénují se ti lépe děti nebo dospělí?

Děti se lehce motivují, ale naopak dospělí mají pevně vytyčený cíl. Ve své podstatě si rozumím i s dětmi i s dospělými.

Proč Sport Fun Fest?

Moje dcera hraje tenis a je moc šikovná, ale přesto pro ni hledáme další sportovní aktivity. Aktuálně podlehla tanci. U dětí rozhodně nedoporučuju jednostrannou sportovní zátěž. I já jsem vedle hokeje hrával fotbal a chodil do atletiky. Vím, že na Sport Fun Festu budu mít v jeden den možnost poznat několik severomoravských sportovních klubů. Je dobré mít přehled, abych mohl dcerce dát na výběr z několika možností, až zatouží po novém sportovním kroužku. Sport Fun Fest je skvělý festival. Podporuji ho, protože sportování je nejen zdravé, ale hlavně zábavné. Myšlenka celého festivalu je postavená na pevném konceptu. Takové festivaly velmi rád podpořím.

Vrcholem Sport Fun Festu podle tebe bude? Co si zaručeně nenecháš ujít?

Těším se na exhibice Rallye Dakar, sám jsem jednou ve voze na Rallye seděl, byl to pro mě úžasný zážitek, obdivoval jsem schopnosti auta a schopnosti řidiče, i ve velkých muldách jedeš sto kilometrovou rychlostí. Máte se rozhodně na co těšit, bude to velká podívaná. A pak se taky moc těším na všechny disciplíny na vodě.