„Ostrava sportuje”

Rozhovor s Míšou Pelhřimovskou

Rozhovor s Míšou Pelhřimovskou

Míšo, povyprávěj nám, jak se formovala tvá sportovní kariéra? Nutili tě rodiče do nějakého sportu?

Rodiče mě nikdy do ničeho nenutili, ale byli jsme aktivní rodina, ač jsme se žádnému sportu nevěnovali naplno. Žila jsem s rodinou na vesnici, tudíž k různým sportům zde byla spousta příležitostí. V zimě se na malém kopečku lyžovalo a sáňkovalo a na zamrzlé řece se bruslilo. V létě jsme zase podnikali túry po okolí, jezdili plavat do nedaleké benešovské štěrkovny a samozřejmě jsme pořád jezdili na kole – nejen pro zábavu, ale spíš abychom se přemístili tam, kam byla potřeba.

Nyní jsi na rodičovské dovolené. Jak se dá skloubit práce koordinátorky festivalu s péčí o malé miminko?

Máme skvělý organizační tým a spolupráce je úžasná, takže to funguje. Dcera má nyní 7 měsíců a přes den mě dost zaměstnává, ale v případě potřeby se stará manžel a já funguji pro Sport Fun Fest. Přes den při procházce s kočárkem pak vyřizuji telefony a urgentní maily. Nejvíce práce však stihnu večer, když dcerka spí.

Stíháš sportovat?

Momentálně se přiznám, že moc ne, ale budu nyní aktivně cvičit rehabilitační cviky, protože musím dát dohromady své tělo po těhotenství. Docházím na Kliniku sportovního lékařství, kde se učím cvičit s fyzioterapeutkou.

Vrcholem Sport Fun Festu podle tebe bude? Co si zaručeně nenecháš ujít?

Budu, předpokládám, hodně pracovně vytížená, ale těším se na spoustu atraktivních záležitostí v rámci programu, které pro návštěvníky připravujeme. Určitě budu fandit mému manželovi, který se také do akce jako osobní trenér a trenér gymnastiky zapojí. A moc se těším, že se po dlouhé době uvidím s Vencou Svěrkošem, se kterým se znám z let 1998 – 2004, kdy jsem působila na sekretariátu FC Baník Ostrava.