„Ostrava sportuje”

Rozhovor s ředitelem festivalu Vaškem Pokorným

Rozhovor s ředitelem festivalu Vaškem Pokorným

Vašku, povyprávěj nám, jak se formovala tvá sportovní kariéra? Nutili tě rodiče do nějakého sportu?  

S rodiči jsem si do sytosti užil horskou turistiku, údajně jsem už ve dvou měsících zdolal dvoutisícovku (smích). Jako dítě jsem taky hodně jezdil na kole. Ale jinak pocházím ze zemědělské rodiny, naši byli neustále v práci a já jsem jim hodně pomáhal, takže jsem okusil především sporty jako přehazování sena, dojení krav nebo kydání hnoje. V šestnácti letech se začala formovat moje artistická kariéra. Nadšený jsem taky pro urban sporty.

Jak vypadá den ředitele sportovního festivalu? Sedíš v kanceláři nebo běháš na hřišti? :)

(smích) Běhám v kanceláři. Ve svých myšlenkách se nezastavím, realizace festivalu vyžaduje neutuchající nápaditost, jinak samozřejmě většinu dne prosedím za počítačem. Po práci obvykle relaxuji v rodinném kruhu, popřípadě jdu na trénink.

A co pasivní sportování. Koukáš na sport v televizi?

Nemám televizi (smích). Olympiádu si ale obvykle nenechám ujít. Na ZOH nejraději sleduji disciplíny ve snowboardingu, hokej nebo krasobruslení. LOH mě moc neberou, to jsem obvykle venku. Někdy koukám na online videa, obecně fandím všem urban sportům.

Program akce je skutečně našlapaný. Prozraď, jaká cílová skupina si na festivalu přijde na své?

Festival je určen všem bez dalšího věkového omezení. Nejmenší děti si zaskáčou na trampolíně, vetší děti by mohl zaujmout minigolf nebo speciální překážkové dráhy pro kolo, bude možnost si vyzkoušet wakeboarding, ti s ostychem sportovní atmosféru prožijí sledováním exhibice, pro seniory připravujeme workshopy nordic walkingu. Všichni budou mít možnost soutěžit, sportovat a bavit se.

Vrcholem Sport Fun Festu podle tebe bude? Co si zaručeně nenecháš ujít?

Vrcholem pro mne budou spokojení návštěvníci. Osobně bych se moc rád zapojil do jakékoli soutěže, ovšem jsem si jistý, že mě naplno pohltí organizační povinnosti a na zábavu nezbude moc čas. Pokud se přece jen poštěstí, potkáme se u velké rampy na exhibici.