„Ostrava sportuje”

Rozhovor s programovým ředitelem Víťou Adamíčkem

Rozhovor s programovým ředitelem Víťou Adamíčkem

Víťo, povyprávěj nám, jak se formovala tvá sportovní kariéra? Nutili tě rodiče do nějakého sportu?

V dětství jsem několik let plaval, později jsem plavání vyměnil za horolezectví, kiteboarding a windsurfing. Kiteboarding se stal mým životem, postupně jsem získal mezinárodní instruktorskou licenci, jako instruktor jsem hodně cestoval, později jsem se stal mezinárodním rozhodčím a ředitelem světového poháru v kitebordingu, v České republice jsem spoluzaložil Českou kitovou federaci. Přes všechny funkce, certifikace a zkušenosti je pro mě kiteboarding stále především zábava.

Velmi mě zaujal ucelený koncept celého festivalového dne. Smekám před tebou. Pověz nám, jak se zrodila myšlenka “Dojeď, dojdi”, ta mě naprosto uchvátila.

Někdo chodí za seznámením na diskotéku, já říkám, že nejvěrnější přátelství číhá v přírodě (smích). Třeba při cyklovýletu. Vyrazíte-li na Sport Fun Fest pěšky, na kole nebo koloběžce, zažijete spoustu zábavy a poznáte nové lidi. To je hlavní myšlenka tohoto projektu.

Jsi fanouškem zimních nebo letních sportů? Honí se ti v hlavě už teď Sport Fun Fest Winter?

Fandím zimním i letním sportům, a nejen proto se mi v hlavě rýsuje myšlenka zimního Sport Fun Festu, ale to bych předbíhal. Teď jsme přece všichni naladěni na léto.

Vrcholem Sport Fun Festu podle tebe bude? Co si zaručeně nenecháš ujít?

Vrcholem pro mne bude, když se budou všichni skvěle bavit, když vše dopadne tak, jak chceme. Chtěl bych vidět všechno, jestli mi práce dovolí zajdu fandit běžcům na Běžíme s Majklem nebo zajdu na wakeboarding.