„Ostrava sportuje”

Michal Rubáček

Michal Rubáček je český plavec, který má obrovský úspěch i na mezinárodní úrovni.

Připravuje pro vás společně s Barborou Závadovou workshop plavání – ukáže vám nejrůznější styly plavání a dá si i plavecko-běžecký závod s dětmi! Zajímá vás, jak takový závod vypadá? Tak přijďte na Sport Fun Fest!!!

Michal současným držitelem 4 českých rekordů na 50m a 100m v plaveckém stylu motýlek, jak na dlouhém, tak na krátkém bazéně. Během své plavecké kariéry překonal 25 českých rekordů a nyní se aktivně věnuje také ploutvovému plavání, díky kterému získal titul Mistra Evropy.

Na domácí půdě získal zatím celkem 32 titulů Mistr ČR v kategorii seniorů a 26 titulů Mistr ČR v kategorii dorostu.

Také třikrát překonal světový rekord v disciplínách 100 a 200 metrů bi-fins (plavání s krátkými ploutvemi).

Účastnil se také Olympijských her v Athénách, kde úspěšně zaplaval štafetu, která skončila na 13. místě a překonala tak rekord ČR, a Olympijských her v Pekingu, kde překonal dva české rekordy.

V roce 2010 vyhrál Světový Pohár v ploutvovém plavání v Lignanu na 50,100 i 200 metrů bi-fins.