„Ostrava sportuje”

Sportovní kynologie

Ani sportovní kynologie nebude v přehlídce sportů chybět.
Sportovní kynologie

Mezi sportovní disciplíny směle můžeme zařadit i sportovní kynologii. Podle statistik jedno nebo více domácích mazlíčků v České republice chová polovina českých domácností.

Sport Fun Fest myslel i na vás, milovníci psů. Navíc je dnes velmi trendy, vykonávat se svým čtyřnohým mazlíkem nějaký psí sport nebo ho obecně vést k dokonalé poslušnosti. A my říkáme, proč ne? Tenhle trend rádi podpoříme.

Dlouho jsme v kraji hledali tu nejlepší psí školu, která bude nabízet rozmanité služby. Nakonec jsme ji našli. Na Sport Fun Festu budete moci od rána do večera rozmlouvat s holkami z psího hotelu a školy Koira, kteří pro vás připravují ukázky psích sportů. Na svých webových stránkách holky avizují: „Naše psí škola je určena všem, kteří chtějí se psem pracovat zcela bez násilí a trestů. Nabízíme velkou škálu výcvikových programů pro všechny typy psů a různá plemena.

Díky vzájemné spolupráci několika trenérů, pokrýváme velkou oblast aktivit, kterým se se svým psem můžete věnovat.“ Do týmu koiraček patří Magda, která se specializuje na výcvik psů s problémových chováním, výchovu štěňátek a rodinných psů, ve svých hodinách také učí psy a páničky, jak se správně vystavit na výstavách nebo vyučuje základy dogdancingu a canisterapie. Lenka, které nikdo neřekne jinak než Wami, je sporťanda tělem i duší, v psí škole vede hodiny agility, coursingu nebo dogfitness. Další členka týmu, Julka, je odbornicí přes obedience, poslušnost, pachové práce a záchranářský výcvik.

Kamila vyučuje lovecké psy a poslední neméně důležitá fyzioterapeutka Lenka, která díky Dornově metodě rozchodila nejednoho psíka a koně. Ve zkratce jsme zmínili hlavní oblasti, ve kterých se holky stále zdokonalují, jezdí po psích táborech, závodech a mistrovstvích, kde sbírají tituly jako houby po dešti, vzdělávacích seminářích a vědomosti proměňují v dovednosti na cvičišti každým dnem. Tým Sport Fun Festu je neuvěřitelně potěšen jejich nadšením, neboť u psích kynologů právě vrcholí sportovní sezóna a není takříkajíc čas, ztrácet čas.

Holky si 31.8.2014 ze cvičiště zběhnou a se svými psy vás zasvětí do tajů sportovní kynologie bez trestů, těšit se můžete na ukázku agility, dogfitness, coursingu, dogfrisbee, pachových prací, záchranařiny či loveckého výcviku.