„Ostrava sportuje”

Pilates

Nejste ve formě? Hledáte komplexní cvičení, kterým posílíte a zregeneruje celé tělo a zároveň chcete rozvíjet svou koordinaci a rovnováhu? Na Sport Fun Festu na vás čekají workshopy PILATES!
Pilates

Technika PILATES rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu a flexibilitu, propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo jako základ správného držení těla, klade důraz na dýchání a podporuje cirkulaci krve.

Zakladatel J. H. Pilates při vytváření svých cvičebních programů převzal prvky z jiných sportů – z jógy, bojových umění, tance, gymnastiky apod., a přizpůsobil a zdokonalil je tak, že působí jako celek.

Stěžejním Pilatesovým cvičením je trénink na podložce, tzv. „Mattentraining“ nebo „matwork“. Ten obsahuje 34 základních cviků, které jsou různě modifikovány a mohou tak vytvořit až 600 cviků. Metoda má řadu speciálních programů pro začátečníky i pokročilé.

Cítíte se na sport moc staří a unavení a myslíte si, že to nezvládnete? Na Sport Fun Festu vás tento workshop vyvede z omylu! PILATES technika nevyčerpává, naopak dodává duševní i fyzickou energii. Cvičit metodu PILATES může kdokoli, protože je charakteristická svou variabilitou – přizpůsobí se dle individuální potřeby každého cvičícího.

Workshopy metody PILATES na Sport Fun Festu pro vás připravují lektoři společnosti Pilates Ostrava o.s. – nejen, že si budete moci zacvičit; nejlepší instruktoři PILATES vám předvedou správnou techniku cvičení, dýchání a koncentrace.