„Ostrava sportuje”

Slackline

Slackline – nový sport, o kterém se zatím moc nemluví. To chce změnit Sport Fun Fest, jelikož slackline je úžasná sportovní disciplína, která rozvíjí balanční schopnosti, rovnováhu a posiluje celé tělo – to prostě musí do světa!
Slackline

Chceš si vyzkoušet tento originální sport? Kdo by se nechtěl procházet po lajně klidně i v nebeských výšinách – zjisti na Sport Fun Festu, jestli je lajna to pravé pro tebe!

A co že je to slackline? Pro některé životní styl, pro některé způsob vybití přebytečné energie či meditace. Je to moderní způsob chození po laně, kdy se nechodí po statickém ocelovém laně, ale naopak po velmi dynamické lajně, která se všemožně prohýbá.
Podle toho, co slackliner na lajně dělá, rozlišujeme trickline – krátký popruh zavěšený nízko nad zemí, na kterém se dají dělat nejrůznější akrobatické kousky, salta a další triky, longline – dlouhý popruh, po kterém se lezec snaží ujít co nejdelší vzdálenost, nebo třeba highline – popruh natažený ve velkých výškách, například na skalách.
Slackline se velmi rychle rozvíjí a právě díky jeho variabilitě si v tomto sportu každý najde to své.

Tak už neseď doma a přijď na Sport Fun Fest – míst, kde jde natáhnout lajna, je tam víc než dost a ochotní instruktoři - členové České asociace slackline - vám vysvětlí základní principy chození po lajně, vyzkoušíte si, jak vám to na ní jde, a pak vám své umění předvedou na exhibici!